הבדידות היפנית

ארץ השמש העולה תמיד מצטיירת כל כך פסטורלית, עם אסתטיקה מופלאה, מסורת עתיקת ימים, תרבות עשירה ונימוסים שלא ניתן לדמיין בארצנו הקטנטונת. יחד עם הכפרים, הגנים ועצי הדובדבן המקסימים, ליפן יש לא מעט ערים תוססות מלאות רעש, אורות מסנוורים, התקהלויות ועומס של אנשים. ההתקהלויות ותחושת הצפיפות הגדולה הרעש וההמולה האופי המאוד תחרותי ותובעני, הולידו תופעה חדשה, מדאיגה ביותר, בייחוד בקרב גברים צעירים. למעשה זו מחלה נפשית שיש לה שם ואף מוכרת מאד בקרב היפנים – המחלה קרויה "היקיקומורי" Hikikomori שמשמעו מתחבא, מסתגר. זוהי מגפה למעשה, שמכרסמת אט אט באוכלוסייה. 

אותם אנשים הסובלים ממחלה נפשית זו מסתגרים בבתיהם ולא יוצאים משם, גם במשך שנים רבות. זה החל בקרב גברים צעירים, אך עם השנים התפשטה לאוכלוסייה הבוגרת ושיעור הנשים גם עולה וצומח. אנשים שניהלו אורח חיים רגיל לגמרי הופכים לחסרי חיות, לא יוצאים מהבית ולא מתראים עם אף אדם. חיי חברה ששואפים לאפס. מבלים את מרבית הזמן בשינה ושוטטות ברשתות. 

בהתחלה התופעה נחשבה לחריגה בקרב האוכלוסייה אך עם השנים היא הפכה למגפה לכל דבר – למעלה ממיליון יפנים סובלים ממנה, והיד עוד נטויה. מה הוביל אותם לזה? טראומה כלשהי? לחצים להישגים?  לב שבור? דיכאון? לחץ בעבודה? דיכוי חברתי?

מה שמקשה על כל הסיפור היא העובדה הכואבת שהמשפחות של אותם אנשים חולים מתביישים לחשוף שיש אצלם מישהו שמתבודד ולא מבקשים סיוע. מגיפה זו החלה להתפשט גם מחוץ לגבולות יפן והיא כבר מוכרת בלא מעט מדינות בעולם. ליפנים קשה מאד להודות בבעיה הזו אך החלו להתעורר ולהודות שיש בעיה קשה מאוד המחייבת פעולות אקטיביות כדי לעזור להמונים לחזור למעגל החיים. 

כל העולם חייב להתעורר על עצמו, לספק לאנושות כולה כלים חדשים להתמודדות חברתית חדשה, אחרת, המקבלת כל אחד ואחד באשר הוא.  מתחילים כאן https://www.instagram.com/dr.michaellaitman/

חיתולים למבוגרים במבצע

בחלוף השנים אנו נעשה שימוש בלא מעט עזרים שונים אשר יהפכו את החיים שלנו להרבה יותר קלים בין אם מדובר במשקפיים, גאג'דטיים שונים ועד אל קולנועיות איכותיות לתנועה בגילאים מבוגרים יותר או בתנאים רפואיים מורכבים. אך כאשר מדובר בחוסר היכולת לשלוט בצרכים הבסיסים שלנו, חיתולים למבוגרים במבצע יוכלו להיות הפתרון המושלם עבורנו. כיום חיתולים אלו מגיעים במגוון רחב של מידות, צורות ויכולות ספיגה מרשימות שיבטיחו לרבים מאיתנו יום יבש(או לילה) ובטוח ללא שום הפתעות רטובות. לכן בין אם מדובר במוצר שיהיה מעולה עבור ההורים שלנו או קרובי המשפחה או אפילו לנו, מומלץ להכיר אילו סוגי חיתולים קיימים כיום ואילו מבצעים מגיעים עימם.

חיתולים פופולאריים למבוגרים במבצע

התעשייה הישראלית מצליחה לספק לא מעט פתרונות יצירתיים ומוצרי ספיגה למבוגרים נמנים מבין פתרונות "כחול לבן" מעולים במיוחד. על כן הדגם הראשון של מוצרי ספיגה למבוגרים אלו כמובן מכנסוני הספיגה של חברת שקמה, המציעים מכנסוני ספיגה בגדלים ודגמים שונים החל ממחירי מבצע שבין 43 שקלים ועד ל48 שקלים. מכנסונים אלו מאפשרים ספיגה של מעל לשש שעות, עם יכולות אנטיבקטריליות המצליח לסייע גם במניעה של גירודים אפילו לאזורים מזוהמים. דגם נוסף ולא פחות מומלץ המיוצר גם כן בישראל הוא של חברת נועם המציעה חיתולי מבוגרים עם יכולת ספיגה מעולה, המכיל במרבית החיתולים גם ג'ל המעניק תחושת יובש והקלה לאורך כל השימוש ועוזר במניעה של התפתחות פצעי לחץ ואוורר מעולה. מחירם של חיתולים אלו גם כן נע בעלויות שבין 44 עד 50 שקלים.

דגמים נוספים של חיתולים

השימוש במוצרי ספיגה למבוגרים איננו רק מסתכם במכנסונים או חיתולים מותאמים לגיל מבוגר, אלא נעים גם בין חיתולים רב פעמיים לשימוש של שחייה ועד אל סדיניות סופגות במיוחד. הדגם הראשון של סדיניות הוא של חברת שקמה, המגיעים בגדלים שונים ולרבות 65*95. חלק ממוצרים אלו מצליחים לספוג עד ל3000 מ"ל לאורך כל הלילה, כאשר המחיר של חבילה כזו נעה בין 35 עד 60 שקלים בהתאם לכמות הסדיניות

פשוט ירוק – טופ קיסר

ישנם לא מעט אביזרים שונים אשר הצטרפו אל הגינה של והמרפסת של מרבית הישראלים, אחד מהם הוא ללא ספק הדשא הסינטטי. דשא זה מאפשר גוונים ירקים גם באזורים שאינם אפשריים, החל ממשטחי חול שונים ועד לקרמיקות ברצפת המרפסת, דרך מגוון צבעים של ירוק. אחד מאותם סוגי דשא הוא לא אחר מאשר "פשוט ירוק-טופ קיסר" אשר מגיע בשלושה גוונים מעולים, מותאם אל האקלים הישראלי ומסוגל להישמר לאורך זמן גם גינות חשופות לשמש. כל שכן מומלץ להכיר את גודלי הדשא השונים ולבצע התאמה שאיינה רק תואמת אל המזג האוויר הישראלי, אלא גם תעניק איכות ושימוש לאורך זמן גם עבור הילדים וגם חיות המחמד.

טופ קיסר

הדשא הסינטטי חדר אל גינות של רבים מאיתנו וגם אל המרפסות, עם יכולת להעניק נופח עיצובי גם אל דירות בניין וגם אל משרדים ואל בניינים מוסדיים שונים. טופ קיסר הוא בין הפופולריים והשכיחים במדשאות הסינטטיות הישראליות וגם עבור מגוון בתים, וזאת בשל היכולת המעולה של הסיבים והתפרים של 160 לכל מטר רץ. בנוסף היתרונות של דשא לא מתגלמים רק ביכולת העמידות שלו, אלא גם ביכולת ניקוז של המים המאפשרת עד לכאלף שש מאות ליטרים בשעה. בנוסף לכל אלו מומלץ לדעת כי דשא סינטטי מסוג טופ קיסר מגיע בשלושה גוונים, המאפשרים צבע אותנטי במיוחד ומעולה.

מאיפה רוכשים ומה עוד יש לדעת?

ברכישה של מוצרים כאלו לגינה, למשרד או לבית מומלץ גם לרכוש מאנשי מקצוע מעולים כמו אצל פשוט ירוק המציעים עוד דגמים מעולים של דשא סינטטי וחמש שנות אחראיות לרכישה של דשא סינטטי טופ קיסר. כך ניתן לרכוש לא רק דשא מעולה בגובה של עד  ארבעים ושתיים מ"מ, אלא גם סיבים חזקים אשר יוכלו לשמש אותנו גם לאחר משחקים של הילדים במשך שעות רבות וגם לאחר חשיפה ממושכת תחת השמש. לכן בבחירת מוצרים מתקדמים לגינה, מומלץ לבצע רכישה גם מאנשי מקצוע מובילים אשר יוכלו להנחות ולייעץ בכל הליך הקנייה ולעשות את הבחירה הנכונה בדשא טופ קיסר.

איזה תהליך השבחת נכסים כדאי לעשות?

השקעות שונות דורשות תהליכים שונים של השבחה ומנעד כלים על מנת למקסם את הרווחים מכל השקעה או עסק. אך כאשר מדובר בנכסים ישנם כמה צעדים שונים שניתן לעשות על מנת להשביח אותם, בחלקם הרווח עשוי לטפס בעשרות מונים אך השיפוץ עלול להיות יקר במיוחד. ואילו שיפוצים שונים יכולים להעלות את שווי הנכס, גם במספר שיפוצים ותיקונים קטנים שיהפכו את הנכס ליקר עבור לא מעט רוכשים או שוכרים.
ובכדי להבין את גודל או התהליך הנכון עבור השבחת נכסים, מומלץ להכיר בכמה מאפיינים והגדרות שיעזרו לנו למקסם את הרווח מכל נכס שכזה.

התהליך הקל להשבחת נכסים

בין אם נחפש אחר שוכרים חדשים או שנבקש לרכוש את הדירה, מומלץ להראות את הנכס במצב הכי אופטימלי לשימוש בו. אפשר להשוות זאת למכירה של דירה דרך חברת בנייה, הרי מרביתנו מקבלים דגמים וצורות בנייה ועיצובים שונים לכל בית אשר נתעניין בו. אותו הדבר כאשר נבקש להראות את הדירה, אם נשקע בנראות שלה, החל מעיצוב וסטיילינג של הבית ועד לתיקון של חורים קטנים, תיקון של מרצפות ועוד מיני תקלות נוכל להעלות את השווי שלה בכמה מונים. הליך זה יכול להיעשות גם במסגרת כל תקציב, שכן כל מה שנצטרך לעיתים זה מעט חוש עיצובי, סידור מחדש של הסלון ושל חדרים אחרים בבית והופ.

תהליכים אינטנסיביים יותר

כמובן שכל חלום קטן יכול להיות גדול בימינו, שכן אם נבקש להחליף את מרפסת השמש שלנו בחדר שלם נוכל לעשות זאת בעזרת ההיתרים הנכונים והתכנון המדויק והראוי. עם זאת חשוב לדעת כאשר אנו יוצאים אל הרפתקאות שיפוץ של נכסים להשבחה, אנו עלולים למצוא את עצמנו חורגים לא פעם ממסגרת התקציב. אך במידה ומיפינו את הנכס החל מהתקלות הקטנות ועד לצורת העיצוב שנבקש להלביש אותו, נוכל להימנע מהוצאות מיותרות כמו ברזים לא מתאימים או תשתיות פגומות שעלולות להופיע עם תהליך השיפוץ עצמו. שיפוץ מסוג זה יוכל להכפיל את שוויו של הנכס לעיתים פי כמה, ובמקרים שונים גם לא נתבקש להחליף ריהוט או להתאים כזה.

השלמת סידן לעצמות בצורה מלאכותית

אחד המינרלים החשובים בגוף שלנו הוא ללא ספק הסידן, הוא נחשב לאחראי עבור מערכות רבות בגוף שלנו ומסוגל לעזור בתפקודן של מערכת העצבים ובשמירה על מבנה העצמות והשלד. אך לא מעט אנשים זקוקים לתוספת קטנה של סידן, מקרים כאלו עלולים לנבוע לעיתים ממצבים בריאותיים שונים אבל כיום ישנם מגוון רחב של תוספים שונים שיוכלו למנוע המחסור בסידן. מחסור זה מתבטא בלא מעט כאבים שונים ועלול לגרום לסובלים ממנו לחוסר נעימות, ולעיתים אף לפגיעה של ממש בשגרת החיים ולכן הטיפול במחסור בסידן צריך להיעשות בדחיפות וללא דחיות.

מתי חשוב להשלים סידן?

מקרים של השלמת סידן יכולים להתבצע בכל שלב ובכל גיל, שכן בגיל ילדות והתבגרות ילדים זקוקים לכמויות די גדולות של סידן על מנת לפתח את שלד העצמות ולדאוג לצמיחה של השיניים ומערכת העצבים. חשיבות הסידן איננה מסתיימת רק בגדילה, גם כאשר אנו בתקופת הגיל השלישי לחיינו נזדקק לכמות די גדולה מהממוצע של סידן. הסיבה לכך היא כי מחצית מבני הגיל השלישי סובלים ממחסור חמור של סידן ואם לא די בכך, גם בהבאת חיים אל העולם הדבר כרוך במחסור בסידן. הריון דורש לא אחת מהאם אשר נושאת את העובר לצרוך יותר סידן, זאת בשל התפתחות השלד של העובר ובמקרים של מחסור בסידן גוף האם עלול להיפגע.

תוספים מלאכותיים

כיום ישנם מגוון רחב של תוספים שונים וקיימים מסיבות שונות, החל מאי סבילות ללקטוז ואי יכולת לספוג מוצרי חלב ובעיקר את מינרל הסידן. במקרים של מחלות מעי שונות, הסידן עלול לא להיספג כראוי דרך מזונות טבעיים ועל כן הצורך בתוספים מלאכותיים. השוק כיום מלא בתוספים מלאכותיים, החל כאלו המבוססים אצות ועל עוד חומרים אחרים. עם זאת בבחירה וחיפוש אחר התוסף המושלם עבורכם, מומלץ לוודא את הכמות שמצוינת בכל טבילה אל מול הכמות לה אתם זקוקים וכמובן את יכולת הספיגה של הכדור. אך מעל לכל אלו חשוב לזכור כי מומלץ לבצע בדיקות דם ולוודא כי אכן המינרל שאכן חסר הוא סידן וכי תוסף תזונה יהיה מעולה כחלק מהטיפול עבורכם.

תפיסת המציאות, אחי ואני

נולדתי שנייה למשפחה בת ארבעה ילדים. אחי הבכור תפס מאז הילדות את המקום של החכם והמוצלח, מעין עובדה מוגמרת שאין עליה עוררין. עברו הרבה שנים מאז שנות הילדות שלנו. כולנו נשואים היום, תודה לאל, לכולנו יש ילדים והכול בסדר. אחי נשאר מה שהיה, חכם, מוסרי וצודק. עוזר לכול מי שרק צריך במשפחה ותמיד זמין להושיט יד.

אם הכול בסך הכול בסדר, אז איפה כאן הסיפור? הסיפור מתחיל לפני כשתיים עשרה שנה, כאשר התחלתי להתעניין בלימודי חוכמת הקבלה. התחילו לזרום לכיווני מחשבות חדשות ששינו לחלוטין את תפיסת המציאות שלי. עד אז העולם היה מחולק אצלי בצורה די ברורה לטוב ורע וכאשר התחלתי לבחון את זה מחדש דרך הכלים שרכשתי בלימוד, התחלתי לזהות שאין טוב ורע, הכול פועל לפי אינטרס אנוכי ובסיסי של מיקסום רווחים, וכל ההבדל בין האדם המוסרי לבין האגואיסט הוא תפיסות מציאות שונות. האחד חושב שאם יגנוב ירוויח יותר והשני חושב שאם ייתן לזולת ירוויח יותר, זה הכול.

ההכרה בזה הורידה לי את האוויר מעודף החשיבות שנתתי לאנשים סביבי, ואחד הנפגעים העיקריים היה אחי. היחס שלי לסביבתי לא השתנה, השינוי היה בסך הכול בתפיסת המציאות הפנימית שלי את האנשים הסובבים אותי. במקום לחלק אותם לטובים ורעים, התחלתי להבחין במה שולט בהם, מה מניע אותם.

את אחי זה הרתיח, כמו גם את מיכאל לייטמן להבנתי. בהתחלה אני הייתי אשמה בזה, בכול הזדמנות בה נפגשנו, הייתי מנצלת את האירוע כדי לפתוח בשיחות הסברה עמוקות על חוכמת הקבלה. מהר מאוד היינו עוברים לוויכוחים סוערים, משם לשתיקה מביכה, ועד שהיינו עוברים לדבר הבא הנשמה הייתה יוצאת.

עם השנים דיללתי את הדיבור על חוכמת הקבלה ובטח שחס וחלילה על תפיסת המציאות, מי שרוצה יכול למצוא את זה גם בלעדי. מי שנשאר תקוע עם השנאה התהומית הם הסביבה שלי, ובראשם אחי. הוא מטיל ספק, כועס, שונא, מלגלג, מה לא. כל הנחמדות והסבלנות שלו נעלמת כשהוא שומע את המילה קבלה. מה יש בה, בחוכמה הזו, שמעבירה את האדם על דעתו, לעולם לא אבין.

השוואה בין בתי השקעות

כסף השוכב היום בחשבון הבנק יתקשה להניב תשואות גדולות לבעליו, מכיוון שישנם מעט מסלולים אותם  מציעים הבנקים השונים בישראל, אשר ניתן להרוויח מהם ריביות או תשואות מכובדות. עם זאת נראה כי בשנים האחרונות צצים להם עוד ועוד בתי השקעות שונים, המאפשרים לכסף ששוכב בבנק לצבור תאוצה ולהרוויח כמה אחוזי תשואה. כל בית השקעות מורכב מסוגים שונים של השקעות, עליהם אחראים כמובן מגוון אנשי מקצוע שכל תפקידם הוא ללמוד את השווקים המתאימים לכל מסלול השקעה. אך רגע לפני שמפקידים את הכסף בידיים שככל הנראה מנוסות, מומלץ לבצע השוואה בין בתי ההשקעות הקיימים ולבצע את הבחירה הנכונה.

כיצד לבחור?

 • עלויות
  ניהול כספים של לקוחות הוא בהחלט עבודה לא קלה בכלל, לכן גם כל בית השקעות גובה עלויות ניהול באחוזים שונים. לכן מומלץ להכיר עד כמה שניתן את עלויות הניהול השונות בכל בית השקעות ולהבין את עלויות ההשקעה הנוספות.
 • תשואות לאורך זמן
  תשואות עבר של בתי השקעות לא יכולות להבטיח על תשואות העתיד, עם זאת בהיכרות עם בתי השקעות מומלץ להכיר לא רק את תשואות השנה האחרונה, אלא את ביצועי בית ההשקעות לאורך חמשת השנים האחרונות.
 • זמני משבר
  ניהול נכון בזמן משבר מעיד על יכולת ניהול מעולה של השדרה הניהולית ושל בית ההשקעות בכלל, לכן מומלץ להכיר את נתוני בית ההשקעות גם בתקופת ה"סאב פריים" לדוגמא.

בתי השקעות מובילים

 • אלטשולר שחם
  אחת מבתי ההשקעות הגדולים במדינה וחולש על כמעט רבע משוק קופות הגמל המקומי, יחד עם ניהול נכסים בשווי של מעל ל200 מיליארד שקלים אלטשולר שחם נחשב לאחד מבתי ההשקעות המוביל בחמש השנים האחרונות.
 • מיטב דש
  בית ההשקעות הפופולרית במדינה, בעל כמה מסלולי השקעה כמו קופות גמל ופנסיה ובשנה האחרונה נרשמו תשואות שנעו בין במספרים דו ספרתיים כמו 12% במסלולים הסולידיים ובמספרים נאים בשאר המסלולים.
 • הלמן את דובי
  בית ההשקעות שנרכשה על ידי קבוצת הפניקס, רשמה די ניכרת במסלולים חשופי מניות, אג"חים כללים ואף עשתה זאת בפער די גדול משאר בתי ההשקעות.

שתלים למחוסרי עצם בגיל מבוגר

השיניים שלנו הינם דבר רגיש, אנו עושים בהן שימוש במשך מרבית היממה ושיעור החשיפה שלהן לטמפרטורות שונות הינו גובהה, יחד עם הצטברות של שאריות אוכל ומה שמוביל לעיתים גם להצטברות של חיידקים שונים. במקרים קיצוניים אך עדיין שכיחים, הצטברות של חיידקים יכולה לפגוע בעצם השן או לגרום לדלקות כאלו ואחרות, אשר מובילות גם למחסור בעצם השן. מקרים כאלו הינם מנת חלקם של מעל ל40% מכלל המטופלים, והיא אינה מבחינה בין מטופלים מבוגרים או צעירים. התופעה שמוכרת בציבור הרחב, נמצאת שכיחה אוכלוסייה המבוגרת, אשר סובלת מבריחת סידן הנחשבת להשפעה גדולה על מחסור בעצם השן, אבל למקרים כאלו יש כיום מספר פתרונות פשוטים בדמותם של שתלים מתקדמים.

שתלים למחוסרי עצם

עד לפני כמה שנים המחשבה על השתלת שיניים למחוסרי עצם ללא השתלת עצם בתחילה, הייתה מחשבה כמעט דמיונית. אך כיום פותחו כמה סוגים שונים של שתלים, אשר מתאימים גם למטופלים מבוגרים הסובלים ממחסור בעצם.

 • שתל בזאלי
  שכבת העצם בשן מורכבת מכ2 שכבות, הראשונה נקראת אלבאולרית והשנייה נקראת בזאלית.
  השכבה שעליה נעשה שימוש להשתלות שיניים, היא השכבה האלבאולרית ועליה "יושבים" השיניים. שתלים בזאליים נשענים על השכבה בזאלית כאשר אורכם ארוך משל שתלים "רגילים" וכך אינם זקוקים לשכבת עצם "אלבאולרית".
 • שתלים קצרים
  כיום ניתן למצוא כמה סוגים שכיחים לשתלים קצרים, החל משתלי בייקון המיוצרים בארצות הברית ועד לשתלים המיוצרים באירופה ובישראל. העיקרון שמחבר בין השתלים הללו הוא שטח הפנים של השתלים, אשר עוצבו בצורה רחבה המספקת שכבה יציבה עבור לחצים המופעלים בזמן הלעיסה ומצליחים להישמר לאורך זמן.

שתלים קצרים גם בגיל מבוגר

אחד מהתסמינים השכיחים בקרב האוכלוסייה המבוגרת של המטופלים, זה הוא בעיקר מחוסר בסידן וספיגה מהירה של העצם. תסמינים אלו היווה  בעבר מכשול לא קטן עבור השתלת שיניים, אך השתלים הקצרים והבזאלים מאפשרים החדרה של שתלים בצורה כזו שאיננה נספגת בעצם השן. לא מעט מחקרים מראים כי גם מטופלים בגילאי 70 ו80 ומעלה, נהנים גם מהשתלת שתלים קצרים לאורך זמן.

עדשות מגע יומיות מומלצות באירופה

רבות דובר על התקדמות הטכנולוגיה הרפואית ועל פתרונות זעירים כאלו ואחרים אשר ניתנים למגוון חולים ומטופלים, אבל ככל הנראה שעל ההתחדשות של עדשות המגע אנחנו לא שומעים מספיק.
נתחיל בכך שעדשות המגע עברו כברת דרך עד לשנים האחרונות, כאשר בתחילה הן יוצרו על בסיס זכוכית ונעלמו מעל פני האדמה קרוב ל200 שנים. לאחר מכן הן שבו בכל הכוח כאשר לא מעט חברות במזרח אירופה וביבשת אירופה בכלל, החלו בפיתוח של עדשות מגע העשויות מחומרים נושמים.
החל מהרגע שבו פרצו הרופאים את קו ה"חומרים הנושמים", קיבלנו במשך ארבעת העשורים האחרונים שלל בלתי פוסק של עדשות מגע יומיות, חודשיות, צבעוניות ובעלות מספרים כאלו ואחרים.
אך בכדי שתוכלו לבצע את הבחירה הנכונה ביותר עבור העיניים שלכם, יצאנו להציץ אילו עדשות מגע יומיות מומלצות גם באירופה.

 עם צבע או בלי צבע?

התפתחותם של מוצרי הטכנולוגיה ניכרת מאוד במהלך העשורים האחרונים, אך תארו לעצמכם שבעשור הראשון לחייכם השתמשתם במשקפיים ועדשות מגע לא היו כלל ואילו כיום תוכלו לקנות עדשות מגע יומיות בשלל צבעים? ובכן הכירו את DEISO שהתפרצה אל חיי הישראלים הישר מאיטליה והיא מציעה לקהל מרכיבי המשקפיים, עדשות מגע יומיות/חודשיות ושבועיות יחד עם הצבעים כחול/אפור/ירוק וחום. את עדשות המגע של החברה האיטלקית תוכלו למצוא במגוון רשתות האופטיקה בישראל וגם לבצע הזמנה דרך האינטרנט.

המלצות מאירופה

כאשר עדשות המגע יוצרו לראשונה מזכוכית הן היו חלק משורת המצאות של אותה התקופה, וכאמור חלקן היו טובות ושינו את חיינו עד לרגעים אלו וחלקם נזרקו אל הפח וחזרו אל חיינו בהופעה שונה ומחודשת.
אבל בכל הקשור להמצאות ולהתחדשות טכנולוגית תוכלו לראות את coopervision כחברה שכזו, היא ממוקמת בארצות הברית, פועלת כבר מעל ל40 שנים בתחום עדשות המגע והיא אחת מעדשות המגע המומלצות והנפוצות ביבשת האירופית. חברת coopervision מציעה מגוון של עדשות, החל מעדשות מגע יומיות/חודשיות ועד לעדשות מולטיפוקל עבור האוכלוסייה הבוגרת יותר. כל אלו  מציבים את החברה כאחת המובילות בתחום עדשות המגע בעולם, כך שאינה מומלצת רק באירופה אלא תוכלו למצוא אותה גם ביבשת אסיה ובמרבית רשתות האופטיקה בישראל.

עיצוב הסלון לקראת הסתיו

הסלון שלנו משמש אותנו למקדש הפרטי שלנו לרוב פעילויות הפנאי והחברתיות שניקח בהם חלק, החל מצפייה בטלוויזיה, אירוח בני משפחה וחברים ועד לשיחות לילה אשר נמשכות לשעות הקטנות של הלילה.
יחד עם זאת העיצוב של הסלון שלנו יכול לעיתים לסבול "מהתיישנות" או להעניק לנו תחושה שכבר צפינו בו כל כך הרבה פעמים, שהוא לא רק לא מחדש או מרענן את המבט שלנו אלא אפילו הופך למשעמם וחסר עניין. לכן אנו ממליצים לעשות חשיבה מחודשת בכל הקשור לעיצוב הסלון, כמו שימוש מושכל של טפטים לסלון ובמיוחד כאשר אנו מדברים על הסתיו שכבר מורגש בכל ערב של שלהי אוגוסט, כך גם תוכלו לעצב את הבית עם שינוי העונות וגם להעניק לבית תחושה מחודשת לשנה החדשה.

עיצוב ללא עלות

אחת הדרכים הזמינות והמהירות ביותר שיעניקו לסלון שלכם עיצוב מחודש, היא כמובן היכולת לעצב את הסלון שלכם מבלי להוסיף אגורה. זאת תוכלו לעשות על ידי שינוי מיקומים של רהיטים בסלון, למשל הזזה של מערך הספות יכול לייצר חלל מחודש בסלון ולעזור לכם לנצל את המרחב בצורה מחודשת ומיטבית.
עיצוב מחודש שכזה יוכל להעניק לכם השראה בכל הנוגע לנראות הסלון, תוכלו להוריד תמונות שאולי חלף זמנם ואינן משיגות את ההיבט העיצובי שחשבתם שהן מעניקות. בנוסף תנועה עיצובית שכזו בתוך הסלון תעניק לכם פרספקטיבה אחרת לכל מה שקשור בעיצוב שלו, לכן לפני שאתם ממהרים לאיקאה נסו לבצע כמה שינויים קטנים בצורה עצמאית.

שינוי אוירה

אווירת הסלון מושפעת לא פעם מכמות האור שנכנסת מהחלונות, בין אם יש תריסים/וילונות או כל פריט אחר שאמור לחסום או למנן את כמות האור. יחד עם האור אחד המשתנים הבולטים הוא כמובן התאורה הפנימית, צבע הסלון או הטפטים שמקשטים אותו משפיעים לא מעט על התאורה שתקבלו בחדר בלי שום קשר לתאורה החיצונית. את התאורה שאחראית לא מעט על האווירה ששוררת בסלון תוכלו להחליף בצורה פשוטה ומהירה כאשר תוכלו לעשות זאת בעזרת הדוגמאות הבאות: הוספה של מנורה אל הסלון יכולה להעניק אור חדש ולגרום לאווירה מחודשת בסלון. יחד עם המנורה תוכלו לבצע שינוי לצבעים בסלון, החל מצבעים כהים או בהירים ואפילו עד הוספה של טפטים או מדבקות קיר כאלו ואחרות. כל אלו יעזרו לכם להפוך  את עיצוב הסלון שלכם לדבר חדש לחלוטין!